- 29.04.2001., prvenstvo - 27. kolo - 5. kolo "Lige za prvaka"
- stadion Poljud, gledatelja: 10 000
-
Slobodna Dalmacija

HAJDUK - VARTEKS 6:0

Nakon Hajdukove pobjede u Osijeku te Dinamovog osvajanja samo boda u Koprivnici Hajduka je čekala utakmica sa Varteksom koju ako dobije dolazi na prvo mjesto.To je privuklo desetak tisuća ljudi na Poljud. čim je utakmica počela Hajduk je pritisnuo Varteksa a Torcida je stvorila odličnu atmosferu. Prvo poluvrijeme Hajduk je odličnom igrom došao čak do 4-0 a Torcida sa sjevera kojoj se vrlo često pridruživao istok i te rijeđe zapad je navijala bez prestanka cijelo prvo poluvrijeme. Iz tog razdoblja zanimljiva je bila proslava gola Deranje jer je on iz svojih gaća izvukao crveno-plavu kapu Torcide te s njom na glavi otrčao prema sjeveru...a sjever je proslavio gol paljenjem nekoliko bengalki. U prvom poluvremenu je jedan momak pao (gurnut?) sa ograde u tunel ispod sjevera (oko 5-6 metara visine) i po njega je došla hitna pomoć. Torcidaš na nosilima hitne pomoći je ispraćen pljeskom sa stadiona...A s pljeskom su i dočekani igrači Hajduka na povratku iz svlačionica na početku drugog poluvremena. U drugom pouvremenu Hajduk ne "grize" kao u prvom tako da i Varteks dolazi do svojih prigoda a i sa sjevera se više nije čuo huk kao u prvom poluvremenu. Nakon 20-ak minuta "uspavanke" Hajduk se opet diže te golovima Mate Bilića (koji je ušao u drugom poluvremenu) dolazi do velikih 6-0 a cijeli stadion je na nogama. Izmjenjuju se pjesme "Večeras je naša fešta","Svetog Duje zvona zvone..."Šuti, moj dječače plavi..." i ostale pa čak se i izvodi popularna "ola" koju prihvaća cijeli stadion. (Tko može na Varteksa napravit "valove" osim navijača Hajduka?) Sve u svemu: odlično izdanje Hajduka i Torcide! P.S. Na početku utakmice Ivan Katalinić je dobio pljesak navijača Hajduka a poslije utakmice je dobio otkaz od predsjednika Varteksa.
.
.

- 21.04.2001., prvenstvo - 26. kolo - 4. kolo "Lige za prvaka"
- stadion u Gradskom vrtu, gledatelja: 4 000
-

OSIJEK - HAJDUK 0:2

Ova vrlo važna,u utrci za naslov prvaka,utakmica privukla je na tribine Gradskog vrta u Osijeku oko 500-600 Torcidaša i navijača Hajduka. Prije nego pročitate izvještaj sa ove utakmice mislim da bi bilo potrebno razjasniti odnos između Torcide i Kohorte. Naime za neke navijače Hajduka odnosi između Torcide i Kohorte su dobri dok neki drugi pripadnici Kohorte i Torcide smatraju da prijateljstva između te dvije skupine nema. U Splitu je prevladavajuće mišljenje do prije dvije godine bilo ovo prvo. Kohortu se nije diralo u Splitu a eventualni sukobi po Osijeku su se tumačili kao lokalno prebijanje računa (rivalitet đakova i Osijeka). Međutim, nakon utakmice Vukovar-Hajduk Torcidaši su masovno prolazili kroz Osijek te su nekima Kohortaši uzeli dva transparenta. To je prerilo čašu mlađim pripadnicima Torcide (ekipa 18-22 godine) te su odlučili konačno "zaratiti" sa Kohortom. Iduću utakmicu u Splitu oni su dočekali Kohortu te ih istukli te im uzeli sva obilježja Osijeka, među ostalim i 15 - metarski transparent "Kohorta Tvrđa". Poslije te utakmice unatoč najavama Kohorte o osveti, u Osijeku nije bilo ništa. U sezoni 2000/01. neki pripadnici Torcide dolaze u Osijek ponovo očekujući osvetu Kohorte, no Kohorta nije napala ekipu od oko 30 ljudi koja je pila u centru grada,nego su tražili manje grupice. U jednom takvom sukobu oko 7-8 Kohortaša napalo je 4 pripadnika Torcide Koprivnica i zapljenili im transparent i hrv. zastavu Torcida Koprivnica. Na istoj toj utakmici par Torcidaša iz osvete odlazi na tribinu Kohorte i "snima" pojedince koji skidaju transparente - rezultat: oduzet transparent Kohorta Retfala (10 m). Također jedna ekipa Torcide se smješta tik uz kavez za gostujuće navijače (da bi izbjegla policijsko zadržavanje nakon utakmice). Kohorta dolazi provocirati Torcidu nakon susreta raširivši njihov najveći i najljepši transparent Kohorta Višnjevac (20 m) .Torcida se zaleće, ruši Kohortu pred sobom i oduzima im "Višnjevac". Na zadnju utakmicu između Hajduka i Osijeka u Split dolazi par Kohortaša koje se nije htjelo dirati jer ih većina Torcidaša zna kao dobre momke...Tek sada,nakon detaljnog pojašnjenja situacije, dolazimo do zadnje utakmice i susreta Osječana i Splićana. Vlak sa glavninom Torcidaša policija je dočekala na kolodvoru i sprovela na stadion.(Neki su uspjeli pobjeći). Pojedine podružnice su uspjele prošetati gradom i u to malo vremena što su imale desio se incident.10-tak Torcidaša dolazi do Promenade (mjesto uz Dravu, gdje Kohorta zna piti) i poziva isti broj mlađih Kohortaša na fajt (čak i na solo). Ovi odbijaju i mobitelom u pomoć zovu stariju ekipu. Torcida nestaje u sporednim uličicama,ali opet nailazi na istu ekipu taman prije kafića "Gundulić" (u kojem se okuplja nešto starija ekipa). Uskoro iznutra (sa bocama) izleće njih oko 30 i napada malobrojniju Torcidu. Torcida se povlači, ali bez dobijenih batina (samo jedan momak je više dobio). Na samom stadionu dobro navijanje torcide (moglo je i bolje) i uvijek napaljena osiječka policija. U drugom poluvremenu dolazi do naguravanja i manje tuče sa policijom i redarima, par Torcidaša je privedeno od kojih neki bježe iz policijske stanice... Možda i najzanimljiviji dio gostovanja je bila trosatna zafrkancija po Zagrebu na putu za Osijek...
.
.

- 14.04.2001., prvenstvo - 25. kolo - 3. kolo "Lige za prvaka"
- stadion Poljud, gledatelja: 30 000
-

HAJDUK - DINAMO 3:1

Unatoč najavama pojave Bad Blue Boysa na splitskim ulicama od toga opet nije bilo ništa. Tako da nakon zagrebačkog derbija obilježenog potezanjem noža prilike za takvu nekakvu glupost u Splitu nije ni dobijena prilika. Opet su, nažalost, u toj želji za osvetama za Zagrebe greškom bivali ozlijeđivani nedužni "sumnjivci" oko juga. Neki Boysi su išli autobusima te su kontaktirali sa jednim torcidašem u vezi mogućeg sukoba, jer su Boysi rekli da su izbjegli policiju. Većina je torcidaša koja je to čula sa nevjericom odmahnula rukom smatrajući da Zagrebčani nemaju hrabrosti za takvo što te da se sprdaju sa nama...Ipak zagriženijih stotinjak se uputilo na mjesto gdje Boysi, ako dolaze busom, moraju obavezno proći i htjeli to oni ili ne njihov bus će biti napadnut. I onda se dogodilo ono - ali. Ali policija je prepoznala par poznatih lica iz te grupe te skužila što se sprema...Tada dio te grupa čini jednu veliku glupost - zbog ljutnje što od sukoba sa Boysima neće biti ništa - napada te policajce!!!Dvojica pripadnika Torcide će taj događaj sigurno zapamtiti jer su za taj huliganski ispad svojih kolega dobili krivične prijave. Pola sata prije početka utakmice policija sa psima tjera ljude sa kartma i pretplatama sa ulaza na sjever, ipak većina ulazi jer se nisu pokazali kao ovce - što je nažalost jedan momak platio jer su mu policajci pokazali kako znaju biti brutalni kad su jači...4 psa i nekoliko policajaca na jednog torcidaša!?! Početak utakmice značio je i početak tuče među samim torcidašima (što je čini se postalo uobičajeno na sjeveru). Ipak ova tuča je bila žešća te su specijalci ušli na sjever da interveniraju. Tada Torcida nasrće na njih bakljama, šakama, nogama...sa istoka neki torcidaš baca na njih željeznu ogradu - i onda Stanko Bubalo spašava stvar , daje gol Torcida se prepušta slavlju a 20-ak promrzlih od straha specijalaca se povlači - čitavo. Gol se nije ni proslavio a bivši hajdukovac Sedloski glavom izjednačuje. Odlična igra Hajduka i eurogolovi Bubala i Muse u drugom poluvremenu dovodi Torcidu do delirija a nova pjesma ("Šuti, samo šuti, moj dječaće plavi...") se ori Poljudom...Velik broj Boysa nije dostojno parirao Torcidi (bolje bi se čuli kad ih je bilo manje...al to se događa i nama kad nas je puno u Zagreba pa svako pjeva svoje...) Poslije utakmice ispred juga u nekoliko redova su se poredali policajci (neki sa vojničkim zelenim šljemovima?!) Slavlje se nastavilo gradskim ulicama...ove sezone naslov će u Split!!!
.
.

- 08.04.2001., prvenstvo - 24. kolo - 2. kolo "Lige za prvaka"
- gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 4 000
-

SLAVEN BELUPO - HAJDUK 1:1

Koprivnica,po običaju jedno od dosadnijih gostovanja općenito-tako je bilo i ovaj put.Jaka kiša padala je cijeli dan,što na ovu,za Hajduk važnu,utakmicu privlaći oko 200 torcidaša (Split, Zagreb, Makarska,Koprivnica,itd.) Ponovno dolazi do izražaja glupost policije,koja Torcidu osim na zapadnu tribinu smješta i na livadu iza gola (objašnjenje za to im je strah da se ne ponove incidenti sa prošle utakmice u Koprivnici kad je Torcida bila na tribini...što je izazvalo podsmjeh torcidaša koji su to čuli jer se tada dogodio sasvim mali incident.Tako da je navijanje pod ovim uvjetima još teže,no prava ekipa ne posustaje.Uz alkohol u krvi pjeva se Hajduku ( i vrijeđa domaćine ),koji - sada već po običaju čim daje gol povlaći se i zatim prima isti.Nakon utakmice jedna podružnica torcide sukobljava se sa (brojnijom) mlađom ekipom lokalnih BBB.No višebrojnost ne znači ništa bez iskustva.Ukratko,dobili su po glavi. Prije početka utakmice dogodio se još jedan manji incident, više smiješna situacija nego incident: ispred mjesta gdje ulazi Torcida se skupila neka ekipa mlađih momaka iz Koprivnice, i tada kad su dvojica torcidaša ulazila na stadion jedan od torcidaša im dobaci:"A šta ste jadni, koga ćete vi čekat!" tada ih oni napadaju, u gužvu uskaču još samo 2 torcidaša otkopčanih gača (jer su upravo praznili mjehur na obližnjem zidu) a ta ekipa bježi...ha,ha,ha. Na kraju, hvala vlasniku diskonta u Križevcima koji nas je najeo i napio kao pravi domaćin!